09.06.2024 r - 10 NIEDZIELA ZWYKŁA.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

Msze św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.

Msze św.w dni powszednie: w poniedziałek i w sobotę  o godz.7.00;natomist w pozostałe dni tygodnia  o godz.18.00.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ponadto:

W poniedziałek - o godz.17.30(zamiast o godz.18.00) Nabożeństwo modlitewne ku czci św.O.Pio.

We wtorek - Wspomnienie św.Barnaby,Apostoła.

We wtorek - o godz.15.30 w kościele spotkanie uczniów z kl.7 wraz z Rodzicami z Wizytatorem nauki Religii(egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania).

W środę – Wspomnienie bł.Romana Sitki,prezb.(1880 - 1942) i Towarzyszy męcz.okresu II wojny światowej.

Po wieczornej Mszy św.Nowenna do MBNP i Nabożeństwo czerwcowe a następnie Procesja Różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego.

We czwartek - Wspomnienie św.Antoniego z Padwy,prezb.i dokt.Kośc.(1195 - 1231).

We czwartek - po wieczornej Mszy św.Nowenna do Bożego Miłosierdzia(dzień 6) o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

W piątek - Wspomnienie bł.Michała Kozala,bpa i męcz.(1893 - 1943).

W piątek - od godz.17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości.

W piątek - po wieczornej Mszy św.spotkanie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.

W sobotę - o godz.8.30 wyjazd młodzieży z kl.8 do Sanktuarium bł.Karoliny Kózka w Zabawie w ramach dziękczynienia za otrzymany Sakrament Bierzmowania.Msza św.w Zabawie w int.młodzieży.

Bóg zapłać za prace porządkowe wokół kościoła oraz na cmentarzach parafialnych.Prace te wykonywali:Marek Mietła(który  w innych porach roku ciągnikiem kosi trawę na działce usytuowanej poniżej  budynku Przedszkola),Wiesław Pysno,Kacper Pysno,Krystian Pysno,Kopeć Zofia,Krzysztof Piech,Kudłacz Edward,Tadeusz Chrapusta,Piotr Krzyściak,Gabriel Krzyściak,Lucyna Gostek,Tadeusz Kumorek,Jakub Jeleń,Małgorzata Zięcina,Arkadiusz Gostek,Antoni Roman,Zbigniew Bałczynski,Antoni Kaczmarczyk,Angelo Parisi,Tomasz Budyn,Kazimierz Grzegórzek,Dorota i Adam Gutowiecz,Paweł Ludwa,Janusz Mrowiec,Maria Zych,Wiesław Zych( w piątek trawę przy górnym cmentarzu ciągnikiem kosili Dawid i Mirosław Starzec).Ponadto następujące Rodziny złożyły dar pieniężny zamiast prac porządkowych:Urszula Kubis,Zdzisław Sitarz,Tomasz Borowiec,Alicja Borowiec,Stanisław Głowacki,Aleksander Kot,Tadeusz Piech.Stanisław Łazarz,który ponadto(na prośbę ks.Proboszcza)zatroszczył się o listę Osób pracujących  każdego roku w okresie Wszystkich Swiętych troszczy się o porządek przy kontenerze na dolnym cmentarzu;Lucjan Cieśla - wykonuje cały szerg różnych dodatkowych prac na rzecz naszej Parafii.

Bóg zapłać zarówno za wykonaną pracę jak i za dar pieniężny.

Bóg zapłać także innym Osobom i Rodzinom za dar pieniężny na cele parafialne w kwocie: 500 zł,300 zł,200 zł.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Można przynosić do zakrystii plastikowe nakrętki,które zostaną przekazane na budowę studni głębinowych w Afryce.

Bóg zapłać za włączenie się w tę piękną akcję pomocy mieszkańcom Afryki.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko.

Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw.

W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach.

Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

KANCELARIA PARAFIALNA czynna od poniedziałku do soboty po Mszach św.

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa,radości i duchowego pokoju oraz wszelkiej pomyślności - a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE! Ks.Jakub Rozum - proboszcz.

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum